15 maja 2019

EKO KRAINA

Podróż Przedszkolaków do Eko-Krainy Właśnie zakończyliśmy XXV Akcję Zdrowego Przedszkolaka "Podróż do Eko-Krainy". W trakcie podróży dzieci poznały pojęcie recyklingu, dowiedziały się jakie są źródła energii i sposoby jej pozyskiwania. Podczas zajęć poruszaliśmy tematykę zdrowej i ekologicznej żywności. Nie zapomnieliśmy też o solidnej dawce ruchu. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach rytmiczno-ruchowych „Figulina” oraz w zajęciach sportowych z elementami piłki nożnej. Korzystając z pięknej pogody, organizowaliśmy zabawy ruchowe na placu przedszkolnym, wycieczki i spacery po najbliższej okolicy. Zachęcamy przedszkolaki do regularnej aktywności fizycznej, bo wiemy, że „Sport to Zdrowie”. Za udział w akcji nasze przedszkole otrzymało Certyfikat Akademii Zdrowego Przedszkolaka.