10 września 2019

„Witaj! Dzień dobry! To – my…

„Witaj! Dzień dobry! To – my…

Poznajesz nas, nasza szkoło? Wracamy do ciebie z wakacji…”   Dnia 2 września o godz. 10.30 rozbrzmiał pierwszy dzwonek w szkole podstawowej w ZSP nr 2 w Rędzinach. W hali sportowej zebrali się uczniowie kl. V - VIII, ich rodzice, nauczyciele. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Wójt Gminy Pan Paweł Militowski. Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła o godz. 8.00 uroczysta Msza Święta, którą w intencji zebranych odprawił ksiądz Wikary Piotr Sowa. Ceremoniał rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 poprowadziła uczennica klasy VII Julia Polak. Po komendzie baczność zostały wprowadzone poczty – sztandarowy i flagowy oraz odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Agnieszka Ryś, która przywitała wszystkich bardzo serdecznie i życzyła zgromadzonym owocnego nowego roku szkolnego. Pan Wójt w swoim wystąpieniu nawiązał do wydarzeń sprzed 80 lat, do wybuchu II wojny światowej, kiedy to dzieci nie mogły spokojnie i radośnie, tak jak my dziś, uczęszczać do szkoły. Po wyprowadzeniu pocztów rozpoczęła się krótka część artystyczna przygotowana przez uczniów kl. VII i VIII pod kierunkiem pani Iwony Dudek. Przewijały się w niej treści radosne związane z powrotem do szkoły, pobrzmiewały również nuty minionych wakacji, ale nie zabrakło także akcentów odwołujących się do  mrocznego, strasznego czasu wojny. Na zakończenie uroczystości przedstawicielka SU złożyła wszystkim zebranym życzenia: nauczycielom – satysfakcji z pracy z uczniami, rodzicom – dumy z osiągnięć ich dzieci, a uczniom „chłonności umysłów, łatwości w zdobywaniu wiedzy i umiejętności oraz nauki w atmosferze przyjaźni i wzajemnego szacunku”.