30 kwietnia 2019

DZIEŃ ZIEMI

Z okazji Światowego Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się apel, którego celem było podniesienie świadomości ekologicznej i zachęcenie do aktywnych działań w obronie naszego wspólnego domu-Planety Ziemi. Uczniowie klasy VI i VII - przygotowani przez nauczycieli: p. Annę Malczewską i p.Jacka Mistrza, dokonali sądu nad człowiekiem, który poprzez nieumiejętne gospodarowanie zasobami naturalnymi sprawił, że przyszłość Błękitnego Globu jest zagrożona, a Matka Ziemia woła o pomoc. Na świadków powołano: las, powietrze, litosferę, wodę, smog, efekt cieplarniany, dziurę ozonową i kwaśny deszcz. Człowiek został oskarżony o zatruwanie atmosfery, zanieczyszczanie litosfery i hydrosfery, niszczenie biosfery oraz nieograniczone wykorzystywanie zasobów naturalnych. Po raz kolejny obiecał, że będzie rozsądnie korzystać z dóbr przyrody i chronić środowisko naturalne. Był to apel skierowany do każdego z nas. Pamiętajcie: „Los ziemi jest w naszych rękach!”