8 lutego 2019

Pasowanie na czytelnika

„ My, uczniowie pierwszej klasy uroczyście przyrzekamy, że będziemy kochać książki, krzywdy zrobić im nie damy”… Dnia 7.02. odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie pt. ”Czerwony Kapturek” przygotowane przez uczniów klasy II i IV, uczestniczących w zajęciach koła teatralnego pod kierunkiem pani Iwony Dudek. Zaś uczennice z klasy VI zapoznały młodszych kolegów z zasadami, których należy przestrzegać, aby zostać wzorowym czytelnikiem i „rycerzem ”szkolnej biblioteki. Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani dyrektor Agnieszka Ryś ogromnym ołówkiem dokonała pasowania każdego z uczniów. Nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Uroczystość zakończyła się wizytą w bibliotece i wypożyczaniem ulubionych książek.