20 listopada 2023

Ratujmy pszczoły!!!

Nasze Przedszkole przystąpiło do udziału w projekcie Fabryka Pomysłów Fundacji Cemex. Placówka złożyła projekt pn. „Ratujmy Pszczoły! – zakładamy Zielony Zakątek w ogrodzie przedszkolnym”. Głównym jego założeniem jest uwrażliwienie dzieci na rolę pszczół i owadów pożytecznych w życiu człowieka. Dzięki pozyskanemu wsparciu finansowemu placówka zakupiła pięć małych  domków dla owadów i dwa duże.  Ponadto zostały zakupione lupy, konewki, zestawy małego ogrodnika, zestawy małego odkrywcy, grabki łopatki.  W ogrodzie przedszkolnym zamontowano skrzynie przeznaczone do hodowli roślin miododajnych i kwiatów. Uprawa ich przez dzieci będzie z pewnością doskonałą nauką i przyczyni się jednocześnie do podnoszenia świadomości znaczenia pszczół i owadów w ekosystemie.  Na placu przedszkolnym ustawiono kompostownik, do którego dzieci wrzucały zebrane suche liście.   Mamy nadzieję, że dzięki wsparciu finansowemu nasze przedszkolaki odkryją w sobie miłość do przyrody, owadów i zapamiętają, jak dbać o środowisko. 
Skip to content