7 grudnia 2022

Program antynikotynowej profilaktyki zdrowotnej “Bieg po zdrowie” w kl.4

Klasa IV a realizuje opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym. Główne cele programu obejmują opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży, pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego,
zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.
Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane są przez pedagoga szkolnego za pomocą bardzo zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku uczniów. Bohaterami łączącymi treści poszczególnych spotkań jest dwoje uczniów czwartej klasy szkoły podstawowej, Natalia i Kuba. Podczas kolejnego trzeciego spotkania pt. ”Dlaczego jest coraz więcej osób, które nie palą?” uczniowie dowiedzieli się, ile jest w Polsce osób, które nie palą, i jakie są motywy nie palenia papierosów i e-papierosów. Uzyskali wiedzę na temat skutków medycznych, społecznych i psychologicznych palenia papierosów oraz wykonali pracę promującą styl życia bez palenia.