3 grudnia 2022

Wycieczka kl. II do Zagrody “Jurajski Koziołek” oraz Zagrody “Maciejówka”

Z okazji Mikołajek 2 grudnia klasa 2 udała się na wycieczkę do Zagrody "Jurajski Koziołek" na spotkanie z kozami alpejskimi, osiołkiem, owcami i alpakami. Mieliśmy możliwość karmić zwierzątka, głaskać i przytulać je, choć największą atrakcją okazało się spotkanie z trzymiesięcznymi szczeniaczkami. Po obejściu gospodarstwa udaliśmy się na edukacyjne warsztaty ozdabiania pierniczków oraz na spotkanie z Mikołajem, którego sanie z zaprzęgiem spotkaliśmy w Olsztynie. Trudno było się rozstać z Zagrodą, ale przed nami kolejna atrakcja – "Maciejówka" w Ostrowie koło Żarek Letnisko, która przygotowała dla nas warsztaty plastyczne. Dzieci wykonywały bombki choinkowe 3D. Radości było co niemiara tym bardziej, że uczniowie zabierali ze sobą piękne dekoracje wykonane własnoręcznie oraz mieli możliwość zakupy drobnych upominków.