23 listopada 2022

„Zielone Warsztaty” – zajęcia edukacyjne dla klimatu z CEMEX Polska

Uczennice i Uczniowie z klas ósmych ZSP nr 2 w Rędzinach wzięli udział w „Zielonych Warsztatach” - interaktywnych zajęciach edukacyjnych dotyczących Zrównoważonego Rozwoju oraz Ochrony Klimatu. Zajęcia prowadzone były w oparciu o autorski program opracowany przez CEMEX Polska we współpracy z firmą ABRYS – liderem w obszarze edukacji ekologicznej w Polsce.

W ramach warsztatów, młodzież poznała m.in. założenia Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, Gospodarki Obiegu Zamkniętego, a także wyzwania związane z Kryzysem Klimatycznym. Uczestnicy i Uczestniczki dowiedzieli się, jakie są przyczyny i konsekwencje zmian klimatu oraz jakie działania możemy podejmować aby zapobiegać zmianom klimatu.

Młodzi ludzie zapoznali się także ze Strategią Klimatyczną CEMEX pt. „Future in Action”, a także mogli dowiedzieć się, jak w praktyce jest ona wdrażana w procesie produkcji cementu.

Co najważniejsze, oprócz teorii, młodzież została wyposażona w narzędzia i wskazówki, w jaki sposób każdy z nas w życiu codziennym – indywidualnie, ale także we współpracy np. z samorządem, organizacjami pozarządowymi, czy firmami, może przyczynić się do budowania bardziej zrównoważonej przyszłości dla naszej planety.

Skip to content