23 listopada 2022

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w ZSP nr 2 w Rędzinach 22 listopada w ZSP nr 2 w Rędzinach obchodzone było niezwykłe święto - „World Hello Day” czyli Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który przypada 21 listopada. Z tej też okazji zorganizowane zostały zajęcia w formie warsztatów dla uczniów klas I-III oraz IV-VIII. Kolorem przewodnim tego dnia był żółty, dlatego szkoła wyglądała w tym dniu bardzo słonecznie. Uczniowie najpierw oglądali filmy, po których dyskutowano o ich treści i przesłaniach, jakie niosą. Kolejnym punktem spotkania było przedstawienie filmów z życzeniami i pozdrowieniami, które poszczególne klasy nagrały dla swoich koleżanek i kolegów. Następnie uczniowie poznali „Kodeks Ucznia Życzliwego”, a także mieli możliwość zaprezentować swoje przemyślenia i dołączyć je do tablicy. Na zakończenie spotkania uczniowie poszczególnych klas, którzy w drodze głosowania uznani zostali przez kolegów i koleżanki za najżyczliwsze osoby w swojej klasie nagrodzeni zostali Medalem Życzliwości i Uśmiechu. Aby spotkanie nabrało na znaczeniu każdy z uczniów wylosował z magicznego pudełka zadanie dla siebie do realizacji w najbliższym czasie – zadanie związane z czynieniem dobra drugiemu człowiekowi. Chętni uczniowie mogli zakręcić też kołem fortuny, a także zrobić sobie zdjęcie w fotobudce życzliwości. Uczniowie otrzymali również żółte balony, które mogli zamiast kwiatka przekazać wybranej osobie, której chcieli sprawić radość lub która jest bliska ich sercu. W tym dniu działała również poczta pozdrowień i życzeń. Adresaci kartek wrzucanych przez miniony tydzień do skrzynki mogli tego dnia odczytać moc serdeczności, uścisków i miłych słów od swoich kolegów, koleżanek lub uczniów. Kulminacją obchodów będzie rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na plakat „Warto być życzliwym”, które nastąpi ostatniego dnia listopada. Organizatorzy obchodów tego święta serdecznie dziękują wszystkim uczniom i nauczycielom oraz pracownikom szkoły za aktywność, pomoc i zaangażowanie w tworzeniu „World Hello Day”.
Skip to content