18 listopada 2022

XXIII Akcja Góra Grosza w Naszym Przedszkolu

Drogie Dzieci i Rodzice!!!  Wrzucając monetę na Górę Grosza, przekazujecie środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się. Przyłącz się do akcji a: Wesprzesz jednego ze swoich rówieśników, który potrzebuje pomocy. Bo jeden grosz czyni różnicę. Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet (od 1 gr do 5 zł) . Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji, nasz słoik z Górą Grosza znajduje się w szatni przedszkolnej. Serdecznie DZIĘKUJEMY za każdy GROSIK!!!  Podstawowym celem akcji jest uświadomienie dzieciom, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc bardzo wielu ich koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin. Głównym obszarem wsparcia jest: a) pomocdla rodzinnej pieczy zastępczej b) pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej c) usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej d) programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych e) programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia f) lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie.  
Skip to content