17 listopada 2022

Dzień Czystego Powietrza

Już od kilkunastu lat 14 listopada w Polsce świętowany jest jako Dzień Czystego Powietrza. Akurat w chłodny jesienny dzień, kiedy palimy w piecach i wskaźniki zanieczyszczenia powietrza w wielu miejscach kraju są mocno alarmujące.
W tym roku obchodziliśmy ten dzień z Edukacyjną Siecią Antysmogową NASK. Jest to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym. W ramach tego programu na naszej szkole został zamontowany miernik jakości powietrza, wskazujący aktualny poziom zanieczyszczeń. Również prowadzona jest akcja edukacyjna wspólnie z Edukacyjną Siecią Antysmogową dotycząca znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu codziennych działań na jego jakość. Dziś uczniowie włączając się w obchody Dnia Czystego Powietrza oglądali filmy związane z tematyką czystości powietrza, rozwiązywali krzyżówki, rebusy, przygotowali prace plastyczne.
Na stronie: https://esa.nask.pl/szkola/id/1533 można śledzić stan jakości powietrza z zamontowanego miernika na naszej szkole.
Skip to content