14 listopada 2022

Uniwersytet dzieci ruszył w klasie pierwszej!

W ramach działania tej fundacji uczniowie kl.1 pod opieką wych. M. Dziuby rozpoczęli realizację projektu „Ciekawskie pierwszaki. Jak poznawać świat w klasie?” Celem projektu jest „rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego dzieci, aby mogły one w pełni korzystać ze swoich talentów, zrozumieć świat i skutecznie w nim działać” źródło https://wklasie.uniwersytetdzieci.pl/
Pierwsze zajęcia „Jak się uczyć koncentracji uwagi” przyniosły radość, zaciekawienie, zdziwienie i koncentrację uwagi. Dzieci wykorzystały zmysł słuchu, wzroku, dotyku angażując się w wykonywanie kolejnych zadań. Rozmawiały też o tym, co sprzyja koncentracji uwagi, a co ją rozprasza. Wiedzą już jak zorganizować swoje miejsce do nauki, by szybciej i efektywniej wykonywać zadania.
Skip to content