14 listopada 2022

„Polaków drogi do Niepodległości” w ZSP nr 2

11 listopada jest szczególnym dniem w życiu Polaków – jest to dzień upamiętniający powrót Polski na mapy Europy po 123 latach zaborów. Społeczność uczniowska naszej szkoły również nie zapomniała uczcić tej daty i dnia 10 listopada 2022 r. świętowała w uroczysty i w oryginalny sposób Narodowe Święto Niepodległości. Aby dać wyraz swojego patriotyzmu, i że „Szkoła pamięta” odśpiewano hymn Polski. Uczniowie klas 1-3 dodatkowo wzięli udział w apelu, podczas którego oddali hołd Ojczyźnie poprzez wspólną dyskusję na temat jej historii i drogi do wolności. Po tym wydarzeniu odbyły się zajęcia warsztatowe w poszczególnych klasach poruszające tematykę polskości. W klasach 4 - 8 obchody miały zupełnie inny charakter. Zorganizowana została druga edycja „Szkolnego Turnieju wiedzy o Naszej Ojczyźnie”, którego organizatorkami były p. Beata Gulińska i p. Anna Kopyto, ale także wszyscy wychowawcy klas oraz co najważniejsze uczniowie. Zupełnie nowe niż w ubiegłym roku konkurencje stały się wyzwaniem dla uczestników turnieju. Wśród nich znalazły się recytacje patriotycznych wierszy, konkurs wiedzy z historii Polski, prezentacja kreacji Józefa Piłsudskiego, układanie puzzli, konkurs na plakat o tematyce patriotycznej oraz gwóźdź programu czyli wykonanie tańca narodowego. Na szkolnej scenie zaroiło się od kolorowych, ludowych strojów, a widzowie mieli okazję podziwiać polskie tańce narodowe w wykonaniu przedstawicieli poszczególnych klas. Szkolny turniej stał się dowodem na to, że nasi uczniowie potrafią się świetnie zaangażować i przygotować, a przy tym wspaniale bawić, wszak odzyskanie Niepodległości to radosne święto.
Skip to content