29 października 2022

Światowy Dzień Owoców i Warzyw w klasie II

21 październik to Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Klasa II tego dnia rozmawiała jak spożywanie owoców i warzyw wpływa na nasz organizm, dzieci dowiedziały się, że owoce i warzywa są bogactwem wielu cennych witamin i mogą być doskonałą alternatywą dla słodyczy. Był to również czas pracy twórczej. Warzywa i owoce stały się inspiracją do powstania prac plastycznych, które możemy podziwiać w dekoracji do zaprezentowanego przedstawienia. Z przyniesionych warzyw uczniowie wykonali kukiełki, które zostały wykorzystane w krótkim przedstawieniu do wierszyka Jana Brzechwy pt: ,,Na straganie” klasom I i III. Mamy nadzieję, że akcja przyczyni się do wzbogacenia codziennych dań w warzywa i owoce oraz wyeliminuje niezdrowe przekąski.
Skip to content