29 października 2022

Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych

„Różne języki-jedna Europa”   Pod hasłem „Różne języki-jedna Europa” obchodziliśmy 28 października Europejski Dzień Języków Obcych, święto ustanowione z inicjatywy Rady Europy w 2001r. Spotkaliśmy się, aby uświadomić wszystkim, jak ważna jest w dzisiejszych czasach znajomość języków obcych i docenić różnorodność językową oraz bogactwo kulturowe Europy. Bawiliśmy się międzynarodowo, multikulturalnie, a przede wszystkim wielojęzycznie. 4-osobowe drużyny reprezentujące klasy IV-VIII  rywalizowały ze sobą w następujących konkurencjach: zagadka kulinarna,  znajomość flag i hymnów państw europejskich, quiz ciekawostek językowych, puzzle europejskie(układanie mapy Europy z konturów państw). Koncert piosenki europejskiej zakończył naszą uroczystość. Rozstrzygnięty został również konkurs na plakat zachęcający do nauki języków obcych. Nad organizacją całego wydarzenia czuwała p. Anna Malczewska. Po zliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji, otrzymaliśmy następujące wyniki: I miejsce - klasa  V II miejsce – klasa VI a III miejsce – klasa VI b   Zwycięzcy przedstawili Pani Dyrektor listę trzech uczniowskich życzeń, z których jedno, najbardziej realne, zostanie spełnione. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, rodzicom i uczniom za zaangażowanie i pomoc w organizacji tego wydarzenia.    
Skip to content