20 października 2022

UROCZYSTE ŚLUBOWANIE, NA UCZNIA PASOWANIE uczniów klasy I

  Dziś (tj.20.10.2022 r.) w naszej szkole wielkie wydarzenie! Uczniowie klasy I zostali przyjęci w poczet uczniów ZSP nr 2 w Rędzinach. W obecności zaproszonych gości - Wójta Gminy p. Pawła Militowskiego, Radnej - p. Lidii Warwasińskiej, Dyrekcji Szkoły, Wychowawcy i Rodziców zaprezentowali ciekawy program artystyczny. Przedstawili się zebranym, pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, rozwiązywali zagadki. W drugiej - już bardzo oficjalnej części - złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Pani Dyrektor Agnieszka Ryś pasowała ogromnym ołówkiem każdego na ucznia. Uczniowie otrzymali też legitymacje szkolne. Trzecia cześć uroczystości to prezenty, prezenty… Pierwszoklasiści zostali obdarowani przez pana Wójta, Dyrekcję Szkoły, przedstawicieli Rady Rodziców, swoich rodziców. Prezenty wręczyli również starsi o rok koledzy z klasy 2, którzy życzyli im powodzenia w szkole. Dopełnieniem uroczystości była słodka chwilka, czyli tort ufundowany przez Panią Radną i pyszne ciasta przygotowane przez rodziców. Ten dzień z pewnością zostanie na długo w pamięci pierwszaków. Uroczystość przygotowała wych. M. Dziuba  
Skip to content