10 października 2022

Na słono i po krakowsku …

05.10.2022 r. zorganizowana grupa składająca się z uczniów klasy IV a , V a oraz VI a i VI b, pod opieką swoich wychowawców, już o 7.00 wyruszyła na wycieczkę do Wieliczki i Krakowa. Dopisała nam nie tylko słoneczna pogoda, ale również wspaniałe humory, dzięki temu zwiedzanie odbyło się w wyjątkowej atmosferze. Pierwszym etapem była zabytkowa kopalnia soli w Wieliczce, gdzie pokłady złóż tego słonego surowca powstały około 14 milionów lat temu. Dzielni uczniowie dotarli na trzeci poziom wyrobisk, czyli na głębokość około 140 m., pokonując 380 schodów. W trakcie trasy podziwiali liczne korytarze, komory, solne rzeźby, a nawet zachwycającą kaplicę św. Kingi. To co udało nam się zobaczyć, to jedynie 2 % całego solnego labiryntu. Żądni kolejnych wrażeń wyruszyliśmy do grodu Kraka, by na rynku krakowskim podziwiać Sukiennice, a następnie udać się do Collegium Maius, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć zegar z ruchomymi figurkami i wysłuchać pieśni z XVI w. Gaudeamus Igitur. Niejeden uczeń pomyślał wówczas, iż być może za kilka lat rozpocznie naukę na Uniwersytecie Jagiellońskim śpiewając tę pieśń. Na koniec należało obowiązkowo odwiedzić naszego legendarnego smoka wawelskiego i zrobić sobie z nim zdjęcie. Nieco zmęczeni obfitym programem, ale bardzo zadowoleni i posileni smacznym obiadem, wróciliśmy po godzinie 20 do stęsknionych rodziców. Do zobaczenia na kolejnej wycieczce.
Skip to content