4 października 2022

Światowy Dzień Zwierząt w przedszkolu

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest 4 października. Obchody tego święta mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt oraz zwrócenie uwagi na problemy zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt i zachęcenie do wspierania ich ochrony. W tym dniu w naszym przedszkolu rozbrzmiewały piosenki o zwierzętach, czytaliśmy bajki i oglądaliśmy ciekawe filmy przyrodnicze o różnych gatunkach zwierząt. Dzieci słuchały i odgadywały odgłosy zwierząt, a także rozwiązywały zagadki o zwierzętach, uczestniczyły w zabawach ruchowych, w których tematem przewodnim były zwierzęta. Powstało wiele pięknych prac o naszych milusińskich. Przedszkolaki bardzo chętnie opowiadały o tym, w jaki sposób opiekują się zwierzątkami, które mają w swoich domach. Jednak największą radość sprawiła dzieciom wizyta niecodziennego gościa - pieska rasy Golden o imieniu Bessi, który stał się przyjacielem wszystkich przedszkolaków!
btr
btr
btr
 
Skip to content