29 września 2022

Wizyta uczniów kl. VIII w Fabryce Narzędzi Medycznych “Chirmed”

27 września 2022 r. uczniowie klas ósmych ZSP nr 2 w Rędzinach pod opieką nauczycieli p. D. Łukasik, p. A. Żaby – Stępień, p. A. Kopyto i p. P. Błaszczyka odwiedzili Fabrykę Narzędzi Medycznych CHIRMED w Rudnikach. W trakcie pobytu uczniowie mogli zapoznać się z procesem technologicznym produkcji narzędzi chirurgicznych, stomatologicznych oraz komponentów niemedycznych ze stali nierdzewnej i tytanu. Fabryka istniejąca od 1946 roku szczyci się wysoką jakością swoich produktów, które eksportuje na cały świat, m.in. do Japonii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Francji, Włoch, Szwajcarii czy Tajlandii. Firma nie tylko produkuje, ale również  serwisuje i wdraża narzędzia medyczne do chirurgii ogólnej, kardiochirurgii, chirurgii naczyniowej, ortopedii, stomatologii, okulistyki i laryngologii. Poza tym zajmuje się również produkcją metalowych wyrobów niemedycznych dla branży motoryzacyjnej, budowlanej, pszczelarstwa oraz medycyny niekonwencjonalnej, jak także  oferuje usługi z zakresu obróbki metali.
Skip to content