29 września 2022

21 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Dzisiaj w naszej szkole świętowaliśmy 21 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Inicjatorem tegorocznej edycji była Biblioteka szkolna. Z tej okazji uczennice: kl.V- Nadia Chobot, kl. VIa- Maja Pabich i kl. VIb- Martyna Gaudy udały się z wizytą do swoich młodszych kolegów i koleżanek z kl. I- III, aby przeczytać im fragmenty wybranych książek. I tak uczniowie kl. I poznali przezabawne opowieści o perypetiach pręgowanego kotka Cukierka i jego rodziny, w klasie III przeżywali kolejne niesamowite przygody 10 skarpetek , zaś drugoklasiści przenieśli się do zaczarowanej krainy królewny Śnieżki i 7 krasnoludków, do której zabrała ich wróżka Nadia.
Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci – rozwijają wyobraźnię, pamięć i przede wszystkim pozwalają przeżyć wspaniałe emocje. Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie z książką dostarczyło naszym najmłodszym uczniom wielu wrażeń i radości.
Skip to content