26 września 2022

Wycieczka kl. VIII a i VIII b do Oświęcimia

23 września 2022 r. uczniowie klasy VIII a i VIII b pod opieką p. D. Łukasik, p. A. Żaby – Stępień i p. A. Kopyto zwiedzili Miejsce Pamięci Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, które jest największym hitlerowskim obozem zagłady Żydów oraz innych nacji podczas II wojny światowej. Ta osobliwa pamiątka jest miejscem, które przedstawia ogrom tragedii jaka rozegrała się na tych terenach w latach 40-tych XX wieku. Dzięki pani przewodnik – edukatorki uczniowie poznali historię powstania obozu w Oświęcimiu i w Brzezince, usłyszeli opowieści o tym, jak wyglądało życie obozowe i z jakimi trudami oraz problemami zmagali się więźniowie na co dzień. Niezapomniana lekcja historii, w której każdemu uczestnikowi tej wycieczki dane było wziąć udział, skłoniła obecnych na tym miejscu do przemyśleń i refleksji na temat człowieczeństwa, wzajemnych relacji oraz wartości i istoty życia ludzkiego.
Skip to content