24 września 2022

Bajki-Pomagajki czyli magiczna moc bajkoterapii w 5-latkach

 Dzieci 5-letnie przystąpiły do OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO BAJKI – POMAGAJKI. To projekt o magicznej mocy bajkoterapii skierowany do wszystkich przedszkolaków. Zgodnie z podstawowymi kierunkami polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023, poprzez takie działania wzmacniamy i dbamy o prawidłowy rozwój psychiczny naszych wychowanków. Bajki – pomagajki oswajają dzieci z emocjami i pomagają rozwiązywać problemy wychowawcze, a co ważniejsze zawierają wiele wskazówek, co można zrobić, by poradzić sobie w trudnej sytuacji. W miesiącu wrześniu budujemy u dzieci wiarę we własne możliwości i kształtujemy poczucie własnej wartości. Na zajęciach tematycznych przedszkolaki uważnie słuchały bajki o żyrafie Klementynce i jej problemach, a następnie same wypowiadały się na temat własnych możliwości, kończąc zdanie: „Jestem mistrzem w ….”. Bo każdy z nas potrzebuje wsparcia i akceptacji, aby uwierzyć w siebie i swoje zdolności. Wspólnie z dziećmi zorganizowaliśmy w klasie „Kącik Relaksacyjny” i „Kącik Ciszy”, w którym dzieci bardzo lubią przebywać. Tam mogą odpocząć, wyciszyć emocje i zrelaksować się.
btr
btr
btrhdr
btr
btr
btr
btrhdr
btrhdr
Skip to content