10 czerwca 2022

Wycieczka Przedszkolaków do Przybynowa

9 czerwca nasze przedszkolaki wyruszyły do Przybynowa, gdzie odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne „Pod Skałką”. Atrakcji było co niemiara!!! Pogoda nam dopisała i nie spadła nawet kropelka deszczu. Dzieci uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych „Skąd się bierze mleko?”, podczas których dowiedziały się ciekawych informacji o zwierzętach gospodarskich. Przedszkolaki doiły krowę Gabrysię i zadanie to wykonały doskonale!!! Z wielkim zapałem wyrabiały masło w tradycyjnej maselnicy, a na zakończenie degustowały mleko i pyszne masełko z chlebkiem. Następną atrakcją było zwiedzanie doskonale zachowanego skansenu Wsi Jurajskiej – był to swoisty wehikuł czasu i powrót do dawnej, polskiej wsi. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały, jak żyło się w dawnych czasach i oglądały dawne przedmioty codziennego użytku. Jednak największą atrakcją dla naszych przedszkolaków stała się lekcja przyrody z żywymi zwierzątkami w tutejszym MINI ZOO. Podziwialiśmy tam piękne pawie, sympatyczne kózki, osiołki, owce, kucyki, lamy, dzikie kaczki, a nawet spotkaliśmy wielbłąda i kangura. Było super!!! Nie zabrakło słodkich niespodzianek – waty cukrowej i ciasteczek oraz pysznej zupki pomidorowej. Z uśmiechem na twarzy i pełni wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do przedszkola. Edukacyjna wycieczka była dla przedszkolaków niezapomnianą przygodą i jednocześnie bardzo wartościową rozrywką.