30 listopada 2021
Szanowni rodzice! Drodzy uczniowie! Szlachetni wolontariusze!
Nasze spotkania z rówieśnikami z Kenii trwają. Rośnie chęć niesienia pomocy i nauki języka angielskiego!
Podczas lekcji online poznajemy się wzajemnie. Podczas pierwszych zajęć uczniowie klasy V a przedstawiali się, mówili o swoich zainteresowaniach, sposobach spędzania czasu wolnego, ulubionych zajęciach, przedmiotach szkolnych, ponad to, rówieśnicy z Kenii zaśpiewali piosenkę i zatańczyli dla nas swój ulubiony taniec. Kolejne spotkanie, tym razem z klasą V b, było poświęcone kulturowym ciekawostkom dotyczącym naszych krajów, prezentowaliśmy nasze symbole narodowe, piosenkę i taniec, przedstawiliśmy również legendę Wars i Sawa. Historia warszawskiej Syrenki została przyjęta z wielkim entuzjazmem, a aktorzy otrzymali gromkie brawa. Podczas kolejnych zajęć zapraszamy na wirtualny spacer po szkole.
6 grudnia na terenie naszej szkoły przeprowadzona będzie akcja charytatywna Kiermasz słodkości mająca na celu zebranie środków dla organizacji społecznej prowadzącej szkołę w dzielnicy Dandora w Nairobii – Donna Hill Educational Centre.
Prosimy poszczególne klasy o włączenie się do pomocy i dostarczenie ciast, ciasteczek i innych wypieków w tym dniu do wychowawców. Samorząd szkolny będzie odpowiedzialny za organizację kiermaszu.
Wszystkie fundusze uzyskane ze sprzedaży przekazane zostaną fundacji GoodNetwork.