28 listopada 2021

Kartka dla bohatera Powstania Warszawskiego

„Wolność, godność, honor – tego nic nie zastąpi. Powstańcom chwała. Warszawa nie zapomni”. Nie zapomni Warszawa, lecz także nie zapomną uczniowie naszej szkoły. Pod tymi słowami chcą się podpisać uczniowie kl. IV- VIII ZSP nr 2 w Rędzinach, żeby to udowodnić wzięli udział w programie „BohaterON”. Ta niezwykła akcja skierowana jest do uczestników Powstania Warszawskiego, która ma na celu uhonorować męstwo, bohaterstwo i poświęcenie obrońców Warszawy z sierpnia 1944 r. Nasi uczniowie przygotowali dla Powstańców kartki z podziękowaniami i życzeniami, które zostaną im dostarczone przez organizatora programu. Aby przybliżyć historię Powstańców, na lekcjach historii p. B. Gulińska przeprowadziła lekcje wprowadzające w temat, połączone z projekcją filmów dokumentalnych o Powstaniu Warszawskim. Uczniowie aktywnie włączyli się w tę akcję, oglądali filmy nie tylko na lekcjach historii, lecz także w domu. Najpiękniejszym przykładem tego, jak z wielkim zaangażowaniem i empatią włączyli się w akcję nasi uczniowie, było przygotowanie przez nich kartek z wzruszającymi podziękowaniami i życzeniami dla Powstańców. Nasi uczniowie prosto z serca dziękowali za to, że to im zawdzięczają możliwość życia w wolnej Polsce, uczenia się j. polskiego, historii Polski i geografii. Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie https://bohateron. Tam także można wysłać kartkę on – line za drobną opłatą, a dochód z tej akcji jest przeznaczony na wsparcie Powstańców.  
Skip to content