4 listopada 2021

Projekt “Rozmawiasz- Pomagasz”

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 przystąpił do projektu „Rozmawiasz – Pomagasz” we współpracy z fundacją GoodNetwork.
Portal GoodNetwork powstał z pasji łączenia mieszkańców różnych krajów świata. Internet, który dociera już wszędzie, pomaga przekroczyć bariery w naszych umysłach, zweryfikować nasze przekonania, przyzwyczajenia, opinie. Rozmowy online z mieszkańcami Afryki, Azji, Ameryki Południowej otwierają nasze serca dla tych, którzy tego potrzebują, sprawiają, że przestajemy być obojętni. Możemy wesprzeć finansowo akcję „Rozmawiasz-pomagasz”, aby nasi rówieśnicy, tak jak my, mogli zdobywać wiedzę i godnie żyć.
Nasza szkoła nawiązała współpracę z organizacją prowadzącą szkoły w dzielnicy Dandora w Nairobii – Donna Hill Educational Centre.
Nasze spotkania on-line to nie tylko lekcja innej kultury i języka, ale przede wszystkim doświadczenie empatii i tolerancji, a także nasza kolejna cegiełka wolontariatu.
Skip to content