15 października 2021

„Zaprzyjaźnij się z językiem – przestanie być OBCY”

12 października w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Podczas wspólnej zabawy uczniowie klas IV-VIII mieli okazję zaprezentować swoje talenty plastyczne, muzyczne i językowe. O tym, jak ważna w dzisiejszych czasach jest znajomość języków obcych, jak bogata kulturowo i różnorodna językowo jest Europa przekonaliśmy się podczas zmagań konkursowych. Drużyny z poszczególnych klas wzięły udział w konkurencjach językowych – dotyczyły one przysłów, łamańców językowych i pochodzenia słów, rozwiązywały zagadki kulinarne polegające na smakowaniu (z zawiązanymi oczyma) potraw narodowych i odgadywaniu ich nazw lub wymienianiu składników, sprawdziliśmy też znajomość flag i hymnów państw europejskich. Tego dnia społeczność szkolna walczyła o swoje marzenia uczniowskie. Klasa, która zdobyła najwięcej punktów przygotowała listę 3 życzeń, z których jedno, możliwe do zrealizowania, Pani Dyrektor zobowiązała się spełnić.
Konkurs koszulkowy z logo EDJ wygrał projekt Alana Pijora z klasy V a. W konkursie piosenki europejskiej zwyciężyła klasa VII a, która też objęła prowadzenie i zajęła I miejsce, wygrywając tym samym nagrodę główną -spełnienie uczniowskich życzeń przez Panią Dyrektor.
Dziękujemy naszym uczniom, a także ich rodzicom za przepyszne potrawy, dziękujemy wychowawcom i nauczycielom, którzy wraz uczniami zaangażowali się w przygotowanie do tej uroczystości - za pomysły i cierpliwość podczas prób.
Skip to content