15 października 2021

KL. II i III na wycieczce w Krakowie

W dniu 12 października uczniowie klasy 2 i 3 uczestniczyli w wycieczce do Krakowa ze swoimi wychowawczyniami p. A. Ferdyczak i p. M. Dziubą. Celem wycieczki było poznanie zabytków tego pięknego miasta. Uczniowie na Wzgórzu Wawelskim zobaczyli Zamek Królewski i Katedrę z przepięknym dziedzińcem i zabytkowymi krużgankami. Ogromne wrażenie zrobiła Smocza Jama, do której z dziedzińca trzeba było zejść po ponad stu stopniach no i oczywiście Smok Wawelski, który ział prawdziwym ogniem, a o którym piękną legendę opowiedziała nam Pani przewodnik. Spacer Traktem Królewskim ulicą Grodzką aż do Rynku Głównego w promieniach jesiennego słońca okazał się wielką przyjemnością. Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza, Kościół Mariacki i piękna opowieść przewodnika o hejnale rozbrzmiewającym z wieży na cztery strony świata były dla dzieci wspaniałą lekcją historii i ogromną radością. Wspaniałym momentem była również możliwość zobaczenia Ołtarza Wita Stwosza, który po 5 latach renowacji został udostępniony dla zwiedzających.  
Skip to content