15 października 2021

14 października – Dzień Edukacji Narodowej

"Dzieci rodzą się ze skrzydłami,
nauczyciele pomagają im je rozwinąć"
Dzień Edukacji w naszej szkole obchodzony jest, jak co roku, bardzo uroczyście. Tym razem część artystyczna została przygotowana przez kl. Va i Vb z wychowawcami p. B. Migoń i p. B. Gulińską.
Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, która złożyła życzenia i wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły zasłużonym nauczycielom oraz pracownikom obsługi.
Nie zabrakło słów podziękowań od uczniów. Piątoklasiści w imieniu całej społeczności szkolnej dziękowali swoim pedagogom za codzienny trud, pracę i serce włożone w wychowanie i naukę swoich podopiecznych.
Swój występ uczniowie zakończyli humorystycznym akcentem, odgrywając żartobliwą scenkę z życia szkoły, która wprawiła wszystkich uczestników uroczystości w wesoły nastrój.
Na koniec dzieci wykazały się znajomością aż pięciu języków: po polsku, łacinie, angielsku, niemiecku i włosku zaśpiewali swoim nauczycielom 100 lat.