12 października 2021

Dzień Drzewa w przedszkolu

W tym tygodniu przedszkolaki obchodziły "Święto Drzewa"🌳🌲. Wspólnie oglądaliśmy ilustracje o znanych drzewach, utrwalaliśmy ich nazwy, wygląd owoców i kształt liści. Malowaliśmy farbami jesienne drzewka, odbijaliśmy rączkami kolorowe listki oraz przyklejaliśmy zebrane wcześniej liście klonu i lipy. Następnie stworzyliśmy „Kapsułę czasu”, w której umieściliśmy list dla przyszłych pokoleń, może za 100 lat ktoś go znajdzie? W naszym ogrodzie przedszkolnym przyglądaliśmy się pięknym drzewom, zbieraliśmy kolorowe liście, a z naszej przedszkolnej jabłonki zrywaliśmy piękne rumiane jabłuszka. Na zakończenie wspólnych działań zasadziliśmy sadzonki polskich dębów. Piękny klon, który posadziliśmy w tamtym roku przyjął się wspaniale. Teraz przyrzekamy, że będziemy dbać o nasze drzewka i staniemy się małymi strażnikami przyrody. 🌳🌲🌱🌿
Skip to content