3 października 2021

Klasy I-III na wycieczce w Osikowej Dolinie

Relacja z wycieczki kl.1-3 do Osikowej Doliny
Dziś obejrzeliśmy ciekawy pokaz multimedialny, poznaliśmy historię powstania wiórka oraz koziegłowską tradycję wytwarzania dekoracji z drewna osikowego, znamy już właściwości osikowych drzew. Zobaczyliśmy największy na świecie kapelusz, który został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Uczestniczyliśmy w warsztatach osikowego rękodzieła, korzystając z kolekcji Osikowej Akademii Małego Artysty. Każdy otrzymał Zestaw Kreatywny Zrób To Sam, zawierający wszystkie materiały do samodzielnego wykonania sowy. Stworzyliśmy ją sami z osikowych wiórków! Kolejny etap to warsztaty „Tradycyjne kolorowe kwiaty”. Poznaliśmy techniki tworzenia kwiatów z drewna i wykonaliśmy je sami. Ostatni punkt to spotkanie z historią „Jak powstają wiórki?” Wiemy, już jak działa hebel, bo sami próbowaliśmy.
Organizatorem była wych. kl. 3- p.M.Dziuba
To była wspaniała wycieczka!
Skip to content