22 czerwca 2021

Nasz głos się liczy!

Przedstawicie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Pułaskiego w Rędzinach wchodzącej w skład ZSP nr 2 wzięli udział w Konsultacjach nowego Stypendium Premiera, które odbyły się 14 czerwca 2021 podczas wideokonferencji.
Dzięki planowanym zmiano stypendium ma być dostępne dla większej liczby uczniów. Chodzi też o to, aby zwiększyć rolę młodych ludzi w procesach decyzyjnych.
Konsultacje organizowane były przez pełnomocnika rządu ds. polityki młodzieżowej Piotra Mazurka we współpracy z pełnomocnikiem prezesa Rady Ministrów ds. GovTech Justyną Orłowską, z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem i z GovTech Polska.
"Chcemy patrzeć nie tylko na oceny w procesie rekrutacyjnym, ale też na zainteresowania i doświadczenie społeczne - to bardzo wartościowe" - powiedział premier Mateusz Morawiecki, cytowany w komunikacie KPRM informującym o konsultacjach.
Pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej podkreślił ogrom pracy, jaki został włożony w konsultacje zmian zasad Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Wskazał, jak ważny jest głos młodych ludzi, czyli beneficjentów programu, którzy powinni sami zdecydować, jakie rozwiązania zostaną wprowadzone oraz że obecny tryb przyznawania stypendium nie uwzględnia zmian społecznych, które zachodzą w zmieniającym się świecie.
Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „2SP RĘDZINY”
Skip to content