3 maja 2021

Dzień Ziemi w przedszkolu

22 kwietnia Przedszkolaki obchodziły wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tak ważnym dniu wszyscy, choć przez chwilę powinniśmy pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Przedszkolaki dowiedziały się, jak dbać o naszą planetę - miedzy innymi segregując śmieci, zamieniając pojazdy mechaniczne na rower, gdy tylko to możliwe, używając papierowych torebek zamiast tych plastikowych, zakręcając wodę czy wyłączając światło. Dzieci w tym dniu wybrały się również na sprzątanie naszego przedszkolnego świata, by przyjemniej wypoczywać, gdy wychodzimy na podwórko.
Wspólnie śpiewaliśmy, recytowaliśmy wierszyk, wykonywaliśmy prace plastyczne, ekologiczne opaski. Było naprawdę wesoło!!!