26 listopada 2020

Ślubowanie

20 października 2020r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły o czym przekonali ich koledzy z  klas 2 i 4 witając ich wierszem i wręczając upominki. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Okazało się też, że znają zasady zachowania obowiązujące w szkole, znają pracowników szkoły, wiedzą jakie są ich prawa i obowiązki. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie na ucznia wielkim ołówkiem przez Dyrektora Szkoły  Panią Agnieszkę Ryś. Ważnym momentem było również wręczenie uczniom ich pierwszego dokumentu – legitymacji szkolnej. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.
Skip to content