19 października 2020

Ogólnopolska Akcja Zdrowo i Sportowo

W tym roku przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Rędzinach kontynuują Ogólnopolską Akcję Zdrowo i Sportowo pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Sportu. Akcja ma na celu promowanie przede wszystkim aktywności fizycznej wśród najmłodszych poprzez zajęcia sportowe, ćwiczenia i zabawy ruchowe. Dotyczy również zagadnień z zakresu zdrowego stylu życia i higieny osobistej. Nasze przedszkolaki świetnie realizują zagadnienia i ochoczo uczestniczą w zajęciach ruchowych – bo dobrze wiedzą, że Sport to Zdrowie! 15 października pod patronatem Akcji Zdrowo i Sportowo obchodziliśmy „Światowy Dzień Mycia Rąk”. Nikomu nie trzeba przypominać, bo wszystkie dzieci doskonale wiedzą, dlaczego i jak często należy myć rączki! W ten sposób przyswajamy sobie właściwe nawyki higieniczne!