27 września 2020

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dzień 25 września był wyjątkowy dla naszych maluszków - tego dnia 3-latki uroczyście zostały „Pasowane na Przedszkolaka”. Nasze dzielne maluszki poprzez wykonywanie kolejnych zadań próbowały udowodnić, że w przedszkolu nie leniuchują, tylko pięknie bawią się, uczą i pilnie pracują – tak poznają wspaniały świat Wesołego i Grzecznego Przedszkolaka. Kiedy przyszła pora na ślubowanie wszystkie 3-latki razem powtórzyły słowa przysięgi:
„My jesteśmy przedszkolaki,
małe zuchy, dzielne chwaty.
Do przedszkola uczęszczamy
i wiele radości z tego mamy.
Wierszyki, piosenki poznajemy,
i cały świat lepiej rozumiemy”.
Symbolem przyjęcia w poczet Przedszkolaków było dotknięcie wielkim ołówkiem ramienia dziecka przez wychowawcę maluszków – panią Ulę. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i słodki upominek. Był to dzień pełen radości i miłych wrażeń!