24 września 2020

TEMATYKA RUCHU DROGOWEGO W 6-LATKACH

Naszym Sześciolatkom w minionym tygodniu towarzyszyła tematyka dotycząca ruchu drogowego. Nasze dzieciaki poprzez zabawę dowiedziały się, jak bezpiecznie należy poruszać się po drodze, jak rozpoznawać sytuacje, które są dla nas niebezpieczne, a przede wszystkim dowiedziały się, jak sobie w tak trudnych sytuacjach radzić. Utrwaliliśmy wspólnie numery alarmowe, przypomnieliśmy również znaki drogowe. Sześciolatki przypomniały sobie, jak wygląda sygnalizacja świetlna i o czym informują nas znajdujące się na niej kolory świateł. Tematyka ruchu drogowego pozwoliła nam także przypomnieć i utrwalić figury geometryczne. Odszukiwaliśmy ukryte w znakach drogowych figury geometryczne i bawiliśmy się przy tym świetnie. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac.