22 lutego 2020

Obchody Dnia Babci i Dziadka w kl.II

„Rodzinne tradycje pielęgnować trzeba Babcia, mama, wnuczka, inaczej się nie da. Dziś Wam dziękujemy nasi przyjaciele Tobie Babciu, Dziadku pomyślności wiele.” Dnia 19 lutego wspaniałe i cenne chwile radości w gronie bliskich przeżywali uczniowie klasy II podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka . Dzieci bardzo cieszyły się widząc najbliższe osoby w murach swojej szkoły. Na wstępie pani wychowawczyni Joanna Kmiecik przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. W udekorowanej sali lekcyjnej dzieci przedstawiły program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Oprócz montażu słowno – muzycznego, goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków kwiatkami , wykonanymi własnoręcznie. Rodzice z trójki klasowej przygotowali dla nich słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.