11 lutego 2020

LEKCJA HISTORII Z GRUPĄ ARTYSTYCZNĄ REKONSTRUKTO

7 lutego odbyła się w naszej szkole niezwykła lekcja historii, której temat brzmiał: „Wrzesień 39”, czyli rzecz o tym, jak wybuchła II Wojna Światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita. Przygotowana została ona przez Grupę Artystyczną Rekonstrukto, która poprzez swoje pokazy przybliża innym historię i obyczaje minionych wieków. Tym razem przybliżyli wszystkim ważne fakty i wydarzenia związane z wybuchem II wojny światowej. Artyści zaprezentowali polskie mundury wojskowe, ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej w 1939 roku. Ogromnym zainteresowaniem uczniów cieszyły się bezpieczne repliki broni: karabiny, pistolety, granaty i bagnety. Przedstawiciele uczniów brali udział w prezentacji techniki wojskowej, musztrze, demonstrowali ekwipunek i wyposażenie żołnierzy z kampanii wrześniowej poprzez przymierzanie hełmów, masek przeciwgazowych, plecaków oraz elementów umundurowania żołnierzy. Ta interesująca lekcja pozostanie z pewnością w pamięci naszych uczniów.