10 lutego 2020

PACYNKA ZE SKARPETY – PRACA NASZEGO PRZEDSZKOLA NA OGÓLNOPOLSKI KONKURS „PACYNKA DLA WCZEŚNIAKA”

W naszym przedszkolu dzieci uczą się różnych umiejętności, a dzisiaj jedną z nich było szycie na maszynie. Grupa starszaków pod czujnym okiem Pani Agnieszki poznała tajniki nawijania nitki na igłę w maszynie, nawijania nitki na pustą szpulkę, a także podstawową obsługę maszyny. Dzieci zachwycone były zajęciami, fakturami różnych materiałów, a przede wszystkim samą obsługa maszyny. Mamy nadzieję, że dzięki takim zajęciom w przyszłości niejedno dziecko zapragnie szyć piękne rzeczy! Cała ta wiedza przydała się w tworzeniu pacynki ze skarpety na ogólnopolski konkurs „Pacynka dla Wcześniaka”. Jednak najważniejszy jest cel tych zajęć - niesienie wsparcia i radości maleńkim dzieciom.