12 grudnia 2019

SZKOLENIE Z RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

Dnia 10 grudnia gościliśmy w naszej szkole ratownika medycznego p. Pawła Rybaka. Uczył nas już kolejny raz, w jaki sposób możemy udzielić pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Nadmienił, iż prawnym obowiązkiem dorosłych osób jest udzielanie pierwszej pomocy. Jedynie w razie zagrożenia własnego zdrowia i życia nie podejmujemy takich działań. Pokazał nam jak rozpoznać czy ktoś potrzebuje pomocy, jak sprawdzić, czy poszkodowany oddycha, w jaki sposób układa się poszkodowanego w bezpiecznej pozycji, jak prowadzić sztuczne oddychanie. Dowiedzieliśmy się również jak postępować w przypadku drobnych skaleczeń, ran, złamania czy oparzenia. Takie spotkania mają na celu budowanie świadomości już od najmłodszych lat, że pomoc udzielona w porę może uratować czyjeś zdrowie lub życie. Znamy już sytuacje, że to właśnie dzieci potrafiły udzielić komuś pomocy. Nie bądźmy obojętni!