9 grudnia 2019

WYSTAWA PRAC PROJEKTOWYCH- “MOJA MAŁA OJCZYZNA”

Moja mała ojczyzna ….- jest zawsze na swoim miejscu. Dotkliwie odczuwamy jej brak, gdy ją opuścimy. Stale jest obecna we wspomnieniach i marzeniach o powrocie. Moja mała Ojczyzna – słuszne określenie. Dzięki niemu zawsze wiemy, gdzie jest nasze miejsce na Ziemi. Tym naszym miejscem na Ziemi – czyli gminą Rędziny zainteresowali się nasi uczniowie, ruszyli w teren, aby poznać ciekawe historycznie i geograficznie miejsca w gminie Rędziny. Pod kierunkiem nauczycieli historii p. B. Gulińskiej i geografii M. Dondeli – Wosik uczniowie przygotowali projekty w formie plakatów, makiet i prezentacji. Najciekawsze projekty zostały wystawione w Szkolnej Galerii „Ludzi Młodych – Pozytywnie Zakręconych - Mieszkańców Naszej Małej Ojczyzny”. Dzięki temu przedsięwzięciu uczniowie poznali i odkryli na nowo wiele ciekawych miejsc w gminie Rędziny. Wcielili się w rolę wspaniałych tropicieli zagadek historycznych naszej okolicy, wykonywali zdjęcia zabytkowych i niezwykłych miejsc, prowadzili wywiady ze świadkami ich historii oraz poszukiwali informacji, by stworzyć kalejdoskop historyczno – geograficzny naszej gminy.