24 listopada 2019

Poznanie Baśni i Legend o Polsce w Przedszkolu

Święto Niepodległości jest doskonałą okazją do krzewienia w młodym pokoleniu szacunku do Naszej Ojczyzny oraz przybliżenia dzieciom historii naszego kraju. Wszystkie przedszkolaki poznawały ciekawe baśnie i legendy o Polsce, oglądały tematyczne prezentacje multimedialne, słuchały wierszy i pieśni patriotycznych. Nasi wychowankowie potrafią sami pięknie je zaśpiewać i wyrecytować. Podczas zajęć plastycznych dzieci tworzyły biało-czerwone symbole narodowe: flagi, godła, kotyliony. W minionym tygodniu grupa dzieci 5-letnich sukcesywnie tworzyła patriotyczne lapbooki. Dzięki lapbookom dzieciaki mogły utrwalić najważniejsze wiadomości o Polsce - swojej Ojczyźnie. Wspólnie stworzone lapbooki zawierały między innymi słowa hymnu, który po utrwaleniu został odśpiewany przez nasze przedszkolaki - poszło im świetnie!! 5 latki utrwaliły również wiadomości dotyczące stolicy naszego kraju oraz polskich miast. W czasie tworzenia teczki tematycznej dzieci musiały wykazać się także umiejętnością przeliczania, by poprawnie uzupełnić ilość monet znajdujących się w zadaniu na jednej z kart. Przedszkolaki były bardzo zadowolone - na pewno jeszcze nie raz skorzystamy z takiej formy utrwalania wiadomości! Również 6-latki wzbogaciły zasób wiedzy o naszej Ojczyźnie, dzieci potrafią już nie tylko odszukać, ale nawet odczytać na dużej mapie Polski najważniejsze miasta, rzeki i góry Polski. Znamy sławnych Polaków i ich zasługi dla kraju. Wszyscy zdobyliśmy baaaardzo dużo wiadomości, a najważniejsze, że wszystkie przedszkolaki wiedzą, że są Małymi Polakami, a nasz kraj – to POLSKA!