24 listopada 2019

“Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”

Dnia 7 listopada nasze 6-latki odwiedziły Gminną Bibliotekę w Rędzinach, aby bliżej poznać zawód bibliotekarza. Dzieci poznały różne gatunki książek oraz dowiedziały się, jak zapisać się do biblioteki. Poznały również bibliotekę jako miejsce będące ciekawą alternatywą dla telewizji i komputera. Pani Renata zachęciła dzieci do udziału w projekcie „Mała Książka - Wielki Człowiek”. Każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem do biblioteki otrzyma w prezencie 2 książeczki oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece Mały Czytelnik dostanie naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Zapraszamy Wszystkich! Na zakończenie spotkania w bibliotece wręczyliśmy paniom Medale Najlepszego Bibliotekarza, a nasze przedszkolaki otrzymały dwie ciekawe książeczki, które dołączymy do naszej Przedszkolnej Biblioteczki. Bardzo dziękujemy i już nie możemy doczekać się niesamowitych opowieści!!!