14 listopada 2019

CIEKAWY ZAWÓD – FARMACEUTA

8 listopada 2019 roku na zajęcia doradztwa zawodowego w klasie VII ZSP 2 zaprosiliśmy panią Karolinę Matułę. Nasz gość oprócz pełnienia funkcji radnej gminy Rędziny jest także magistrem farmacji i pracuje jako kierownik apteki. Pani Karolina Matuła opowiedziała nam o swojej pracy, którą wykonuje z pasją. Uczniowie dowiedzieli się, jaką ścieżkę edukacyjną należy przejść, aby zostać farmaceutą, co należy do jego obowiązków i jak wygląda typowy dzień w pracy. Zawód farmaceuty to nie tylko sprzedawanie leków , jak nam się wcześniej wydawało, ale również ich wykonywanie na receptę, codzienne sprawdzanie temperatury w jakiej przechowuje się leki, wypełnianie dokumentacji i wiele innych zadań. Nasz gość podkreślił, że w tym zawodzie konieczne jest ciągłe dokształcanie się, w przeciwnym razie można stracić prawo jego wykonywania. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów, o czym świadczyły zadawane pytania. Na koniec siódmoklasiści dostali zaproszenie do apteki, aby zobaczyć jak wygląda proces „produkcji” leków na zamówienie.