8 listopada 2019

WYCIECZKA KLASY VIII DO OŚWIĘCIMIA I WADOWIC

5 listopada 2019 r. klasa VIII odwiedziła miejsce pamięci i muzeum Auschwitz – Birkenau, były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady, symbol Holokaustu, ludobójstwa, terroru i niepojętego okrucieństwa. Nurtujące nas myśli i uczucia sprowadzają się do pytania: Czy możliwe, że to „ludzie ludziom zgotowali ten los”? Przy Ścianie Śmierci, przed którą naziści rozstrzelali kilka tysięcy ludzi, uczniowie zapalili symboliczny znicz jako wyraz naszej pamięci i szacunku dla tych, którzy walczyli w obozie o swoje człowieczeństwo. Z Oświęcimia udali się do Wadowic. W Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny zobaczyli: relikwie św. Jana Pawła II, chrzcielnicę, przy której został on ochrzczony oraz cudowny obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy, przed którym codziennie przed wyjściem do szkoły modlił się młody Karol. W Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II z ciekawością uczniowie odkrywali i poznawali na nowo postać małego Lolka, ucznia, studenta, aktora, poety, miłośnika gór, księdza, biskupa, kardynała Karola Wojtyły, papieża Jana Pawła II - człowieka, świętego – bliskiego naszym sercom. Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali upominki w postaci bidonu i materiałów piśmienniczych. Na koniec były ulubione papieskie kremówki!!!