21 października 2019

DZIEŃ PAPIESKI

Od XIX lat, każdego roku obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego zagłębiamy się w nauczanie św. Jana Pawła II. W tym roku także minęło 40 lat od Pierwszej Pielgrzymki Papieża do Polski. Była to pierwsza w całej historii Polski wizyta papieża w naszej Ojczyźnie. Znamienne są te słowa, którymi św. Jan Paweł II zmienił oblicze naszego Narodu: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej Ziemi! Dzień Papieski to doskonała okazja dla wszystkich do zapoznania się i do przypomnienia bogactwa nauczania papieskiego. Tradycyjnie w naszej Szkole dla upamiętnienia dnia wyboru Karola Wojtyłę na Papieża uczniowie wzięli udział w Apelu Papieskim. Dla młodszych klas apel przybrał formę quizu, sprawdzającego wiedzę o Janie Pawle II; a dla klas starszych była to chwila wspólnej refleksji. Dla osłodzenia tych chwil wszyscy otrzymali papieskie kremówki, których wyrazem były słodkie batoniki.