24 listopada 2018

Tydzień zdrowia

W dniach 19 -22 listopada w klasach I, II a i II b trwał tydzień zdrowia pod hasłem: Jemy zdrowo i kolorowo. Prawidłowe odżywianie dzieci jest bardzo ważne, ponieważ stanowi bazę, na której spoczywa rozwój fizyczny, emocjonalny i intelektualny dziecka. Dlatego też zajęcia prowadzone przez panie: Joannę Kmiecik, Annę Ferdyczak i Bernadetę Józefowską miały na celu wdrażanie do odpowiednich nawyków żywieniowych naszych uczniów. Czas ten był pełen różnorodnych form aktywności. Dzieci poznawały zasady zdrowego żywienia na podstawie oglądanego filmu edukacyjnego przygotowanego w ramach realizacji Programu dla szkół mającego na celu promowanie wśród dzieci zdrowej diety bogatej w owoce i warzywa oraz produkty mleczne, wspólnie zaśpiewały piosenkę „Witaminki”, a następnie wykonały prace plastyczne dotyczące tego, co warto jeść, a czego unikać. Uczniowie poznali jakie produkty spożywcze są zdrowe, a jakie szkodzą naszemu zdrowiu. Stworzyli „Piramidę zdrowia”, którą wykonali z papierowych talerzyków i wycinków gazet. Bardzo ciekawą formą zajęć było samodzielne przygotowanie i wykonanie kanapek z warzyw, a potem pyszna degustacja. Wywieszenie prac plastycznych na głównym korytarzu szkoły oraz wspólne oglądanie ich było podsumowaniem zdobytej podczas zajęć wiedzy. Wszystkim podobała się zorganizowana przez nauczycieli i uczniów klas młodszych szkolna akcja, a w szczególności fakt, że jej uczestnicy mogli poznać nowe smaki, zdrowe produkty oraz poczuć się jak mali kucharze. Zaangażowanie dzieci sprawiło wszystkim ogromną satysfakcję.