29 października 2018

Dzień Języków Europejskich

26 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Europejskich, który tak naprawdę obchodzony jest 26 września. Z okazji tego święta uczniowie klasy III b Gimnazjum wraz z nauczycielką języka angielskiego Aleksandrą Żabą-Stępień przygotowali wystawę zawierającą różne ciekawostki językowe. Można było poznać najdłuższe słowa w różnych językach europejskich, idiomy oraz palidromy – czyli słowa i wyrazy czytane od przodu i od końca tak samo. Uczniowie mogli też przeczytać o celebrytach, którzy posługują się kilkoma językami obcymi. Następnie uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do obejrzenia przedstawienia w języku angielskim o Czerwonym Kapturku. Nie była to jednak tradycyjna wersja, lecz przedstawienie na wesoło urozmaicone piosenkami Im a believer' oraz Ill be there for you' w wykonaniu uczennic z klasy III b. Występ bardzo się wszystkim podobał o czym świadczyły gromkie oklaski!