7 października 2018

Ślubowanie klasy pierwszej

Dnia 4 października 2018r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej przygotowana przez wychowawczynię p. Joannę Kmiecik. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice uczniów klas pierwszych. Wszystkich zebranych w przystrojonej sali gimnastycznej powitała pani dyrektor Agnieszka Ryś. Następnie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego poprowadziła całą uroczystość. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Uczniowie pięknie recytowali wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej, zgodne z hasłem naszej szkoły Patriotyzm jest w nas. Odważnie zatańczyły poloneza, a melodia krakowiaka pięknie brzmiała w piosence „Płynie, Wisła płynie, po polskiej krainie wykonanej przez uczennicę klasy I. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów na sztandar szkoły, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała ołówkiem Pani dyrektor szkoły. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Rędzinach. Najmłodsi otrzymali wiele upominków od zaproszonych gości, jak również legitymacje od dyrekcji szkoły, jako dokument przynależności do szkoły. Po zakończeniu części oficjalnej goście oraz wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.